med zosvetlí pleť

Med ponúka hydratačné a bieliace vlastnosti a rozjasňuje tón pokožky. Je to záchranca pre matnú a suchú pokožku.

Na tvár môžete naniesť čistý med, nechať pôsobiť asi 15 minút, a potom opláchnuť vlažnou vodou.

Ako používať med na zjasnenie pokožky?

Je úplne bezpečné aplikovať med na tvár každý deň. Uistite sa, že ho nechávate pôsobiť maximálne 15 - 20 minút. Mali by ste použiť menšie množstvo medu. Stačí 5 až 7 kvapiek.

 

Kombinácia medu s citrónom na zosvetlenie pokožky. Vyrobte si masku:

Jednu polievkovú lyžicu organického surového medu a polovicu vytlačeného citrónu zmiešajte v miske a naneste na celú tvár, vyhýbajte sa oblasti očí. Nechajte pôsobiť 15 - 30 minút (podľa toho, ako citlivá je vaša pokožka).

Určite však nepoužívajte túto kombináciu častejšie ako 2x do týždňa. Oleje v citrusových plodoch sú fototoxické, čo znamená, že pobyt na slnku môže zhoršiť podráždenie až po chemické popáleniny, čo môže spôsobiť tmu alebo koža môže vyzerať spálená.

Citrón môže spôsobiť odlupovanie pokožky a ak budete každý deň používať citrón zmiešaný s akoukoľvek inou prísadou, poškodíte vrstvu pokožky (najvyššiu). Na druhej strane bude vaša pokožka citlivá.

 

Med na zosvetlenie a rozjasnenie pokožky

Med dokáže aj sám o sebe zosvetliť pokožku. Je extrémne zvlhčujúci a hydratuje aj tú najsuchšiu pokožku. Med je prirodzene upokojujúci a má hojivé vlastnosti (tradične sa používal na rany na podporu hojenia!). Enzýmy pôsobia ako jemný exfoliátor, pričom odlupujú odumreté kožné bunky a zanechávajú vašu pleť prejasnenú.

Je dôležité používať surový a prírodný med z overených zdrojov, pretože spracovaný med môže obsahovať aditíva a konzervačné látky, ktoré môžu byť pre vašu pokožku škodlivé.

Po umytí tváre mydlom a vodou naneste na tvár manuka med alebo inú odrodu nepasterizovaného, ​​surového medu. Ak chcete, zrieďte med čistenou vodou, aby bol menej lepivý a ľahšie sa odstraňoval. Pred opláchnutím nechajte med na koži niekoľko minút.

 

Med na zosvetlenie jaziev

Med môžete použiť ako lokálne ošetrenie jaziev. Nanášajte ho každý deň alebo každý druhý deň ako pastu na mieste zjazvenia.

Výsledky môžete tiež vidieť, ak použijete medové masky na tvár ako súčasť svojej kozmetickej rutiny.

Ak vás zaujíma medová kozmetika, skúste eshop medovej kozmetiky

Vyskúšajte kozmetiku s obsahom medu

Má široké spektrum priaznivých použití v starostlivosti o pleť a vlasy. Hydratuje, čistí, lieči a zlepšuje celkový stav pokožky.

Objavte naše produkty