med a škorica proti akné

Akné nespôsobuje len stopy na koži a nepohodlie. Môže tiež ovplyvniť vašu náladu a sebavedomie.

Ak ste v minulosti mali pupienky, viete, že nemusia nevyhnutne rýchlo zmiznúť. Niektorí ľudia sa pri čistení pleti radi obrátia na prírodné produkty. Obľúbenou kombináciou je med a škorica. Ako to funguje?

Med je známy pomocník pri mnohých kožných ochoreniach. Patria sem vredy, preležaniny, popáleniny a aj akné. Med dokáže preniknúť do rany a chrániť miesto pred baktériami. NAVYŠE môže pomôcť zmierniť zápal a poskytnúť vlhké prostredie priaznivé pre uzdravenie.

Takýto med však v obchode pravdepodobne nenájdete. Na pokožku používajte prírodný med od včelára. Odporúča sa aj manuka med.

Škorica sa používa ako doplnok pri mnohých respiračných, tráviacich, dokonca aj gynekologických ochoreniach. Má antimikrobiálne, antiparazitické, antioxidačné a protizápalové účinky, a tak pomôže pri hojení rán.

Rovnako ako pri mede, aj tu najväčší prínos prináša konkrétny druh škorice. Tento druh škorice sa nazýva Cinnamomum zeylanicum alebo „skutočná škorica“.

 

Ako používať med a škoricu na akné?

Ak hľadáte na internete, môžete nájsť rôzne recepty na masky a iné ošetrenia pleti, ktoré kombinujú med a škoricu. Tieto zložky čistia pokožku.

Prinášame vám recept na jednoduchú masku zo škorice a medu.

 

Na výrobu tejto masky budete potrebovať:

  • tri polievkové lyžice manuka medu
  • jednu polievkovú lyžicu pravej škorice

Jednoducho zmiešajte obe ingrediencie, dajte do hrnca a zohrejte. Uistite sa, že zmes nie je príliš horúca, a potom si natrite túto masku na tvár. Nechajte pôsobiť 10 minút. Opláchnite a osušte si tvár čistým uterákom. Niektorí preferujú ohrev v mikrovlnke, vtedy stačí aj 30 sekúnd ohrevu.

Ak škorica a med alebo iné domáce prostriedky na čistenie pupienkov nefungujú, možno je čas navštíviť dermatológa.

Medovo-škoricová maska je však dobrý doplnok aj k dermatologickej liečbe. Vyskúšajte eshop medovej kozmetiky.

Vyskúšajte kozmetiku s obsahom medu

Má široké spektrum priaznivých použití v starostlivosti o pleť a vlasy. Hydratuje, čistí, lieči a zlepšuje celkový stav pokožky.

Objavte naše produkty