Možno ste zvyknutí pridať si med do čaju alebo ovsených vločiek. Skúšali ste si však medom čistiť pleť?

Na prvý pohľad sa to môže zdať zvláštne. Možno sa čudujete, prečo by ste si na kožu dávali niečo super lepkavé a plné cukru.

Používanie medu na tvár však vedie k hladkej, zvlhčenej a bezchybnej pokožke.Vyskúšajte med na umývanie tváre.

 

História medu na čistenie pokožky

Používanie medu na umývanie tváre nie je niečo, čo vymysleli bloggerky krásy. Ľudia používajú med ako prospešný pre kožu už odpradávna.

Legenda hovorí, že Kleopatra použila na tvár masku z mlieka a medu. Domorodé kmene v Burkine Faso tiež na čistenie pokožky používajú med.

Mnoho ďalších kultúr používa med lokálne na hojenie rán, ekzémov a iných kožných ochorení. Patrí sem ajurvédska medicína, perzská tradičná medicína a koránska medicína.

Tak prečo to nevyskúšať?

 

Návod: čistenie pleti medom

Ak ste zvedaví na používanie medu na tvár, máte viaceré možnosti. Niektorí ľudia obľubujú iba čistý med. Surový med nanesú priamo na kožu a nechajú ho 5 - 10 minút pôsobiť, než ho zmyjú.

Skvelý spôsob môžu byť aj rôzne čistiace masky.

Zmiešajte med s inými prísadami, ako sú jogurt, práškový čaj matcha, škorica alebo ovos.

 

Náš tip na medovú čistiacu masku na tvár:

  1. Skombinujte 2 polievkové lyžice čistého gréckeho jogurtu a 1 čajovú lyžičku surového medu.
  2. Naneste na tvár tenkú vrstvu.
  3. Odstráňte po 30 minútach.
  4. Opakujte aspoň 2x do týždňa.

Výsledky vás oslovia. Vďaka antibakteriálnym, protizápalovým a zvlhčujúcim vlastnostiam medu sa zmierni vaše akné, upokojí sa podráždenie a vaša pleť si udrží hydratáciu.

Majte na pamäti, že každá odroda medu má rôzne úrovne antioxidantov a ďalších prospešných zlúčenín. V závislosti od toho, ktorý med používate, môžete teda vidieť rôzne výsledky.

Mnoho “včelárov” vo svete pridáva do medu trstinový cukor alebo kukuričný sirup. Preto si pre svoju pleť zadovážte kvalitný med priamo od včelára.

Odporúčame vám eshop medovej kozmetiky.