med na tvár a pokožku

Med je prírodný produkt so stovkami praktických použití.

Je obzvlášť cenný pre kozmetické účely, ako je odstraňovanie akné, hojenie jaziev a vyrovnávanie tónu pleti. Ako sa dá med aplikovať na vašu tvár a pomôcť vašej pokožke?

 

Výhody používania medu na tvár

Surový med je plný zložiek prospešných pre vašu pokožku, najmä ak máte akné alebo autoimunitné kožné ochorenia, ako je ekzém alebo psoriáza. Aj premnoženie Candidy je možné kontrolovať nanesením medu na vašu pokožku - vedeli ste to?

Med pomáha vyrovnávať baktérie na vašej koži, čo z neho robí skvelý produkt na použitie pri akné. Manuka med bol skúmaný ako produkt proti akné a zistilo sa, že je výrazne účinnejší ako iné obľúbené výrobky.

Med urýchľuje hojivé procesy vašich kožných buniek. Ak máte ekzém, med by mohol urýchliť hojenie a zmierniť zápal. Manuka med je taký účinný pri hojení rán rýchlo, že ho niektorí zahraniční lekári používajú aj v klinickom prostredí.

Surový med je tiež prírodný exfoliátor, čo znamená, že jeho nanesením na tvár odstráni suchú, matnú pokožku a odhalí nové bunky pokožky pod ňou.

Med má skvelé hydratačné vlastnosti, a tak prirodzene pomáha zlepšiť stav suchej pokožky.

 

Použitie medu na tvár

Existuje niekoľko spôsobov, ako nanášať med na tvár.

Môžete ho použiť iba lokálne, naniesť ho na celú pleť ako hustú pastu a tiež ho môžete zamiešať do domácich masiek na tvár. Je to na vás.

 

Vyberte si kvalitný med

Najdôležitejšou vecou pri používaní medu na tvár je použitie nepasterizovaného, prírodného medu priamo od včelára. Veľmi vhodný je manuka med.

Použitie surového medu na tvár môže fungovať na hojenie akné, jaziev a rozjasnenie matnej alebo hydratácia suchej pokožky. Surový med je drahší ako ostatné druhy medu, ale v porovnaní s inou pleťovou kozmetikou na tvár je relatívne lacný a na rozdiel od drogérie je veľmi účinný.

Ak máte alergické reakcie na peľ, propolis alebo iné produkty súvisiace so včelami, zvážte používanie medu na pokožke.

Vyskúšajte kozmetiku s obsahom medu

Má široké spektrum priaznivých použití v starostlivosti o pleť a vlasy. Hydratuje, čistí, lieči a zlepšuje celkový stav pokožky.

Objavte naše produkty