med na pokožku a vlasy

Legenda hovorí, že zázračné účinky medu na krásu objavila už Kleopatra.

Preto sa v súčasnosti snaží veda dohnať to, o čom vedia mnohé ženy už veľmi dlho. Med, predovšetkým surový alebo nepasterizovaný, je úžasne všestrannou a čisto prírodnou ingredienciou, ktorú môžete použiť napríklad na pleť. Často sa odporúča použitie manuka medu.

Vyskúšajte nasledujúce triky na účinnú starostlivosť o pleť v pohodlí domova.

Med je plný antioxidantov, ktoré zabraňujú vzniku vrások a starnutiu pokožky. Je antibakteriálny, pomáha napríklad pri liečbe akné a pri jeho prevencii, čistí pokožku uvoľňovaním a sťahovaním pórov. Tiež skvelo hydratuje, zmierňuje podráždenie pokožky, odstraňuje jej nedokonalosti a zanecháva pleť krásne rozjasnenú.

Okrem nasledujúcich receptov vám odporúčame aj eshop medovej kozmetiky.

 

1. Hydratačná maska z medu

Predtým, ako začnete skúšať nasledujúce triky, uistite sa, že vám v tvári nezavadzajú vlasy.

1) Veľkú lyžicu medu rukami rozotrite po celej tvári. Vmasírujte ho do pokožky a nechajte pôsobiť 5 až 30 minút. Potom si tvár opláchnite teplou vodou.

2) Zmiešajte 1 polievkovú lyžicu cmaru, 1 lyžičku medu a 1 žĺtok. Zmes naneste na čistú pokožku a nechajte ju pôsobiť 20 minút. Tvár potom opláchnite teplou vodou.

 

2. Čistiaci prípravok na tvár s medom

Med je skvelý na odstránenie zvyškov mejkapu, najmä, ak ho zmiešate s jemným olejom. Kombináciou medu a jojoby alebo kokosového oleja vytvoríte ľahko roztierateľnú textúru.

Zmes naneste na pokožku, pričom sa vyhýbajte oblasti očí. Takto jednoducho odstránite mejkap a uvoľníte póry. Nakoniec opláchnite teplou vodou.

 

3. Medovo-mandľový telový peeling

Po tomto peelingu si budete olizovať prsty. Textúra z mletých mandlí jemne exfoliuje pokožku, zatiaľ čo mandle aj med ju hydratujú.

Zmiešajte 2 lyžičky mletých mandlí a 2 lyžičky medu tak, aby vám vznikla pasta. Krúživými pohybmi ju votrite do tváre. Tvár po krátkej chvíli opláchnite teplou vodou.

Ak chcete peeling použiť na celé telo, zvýšte pomer ingrediencií.

 

4. Pleťové mlieko s medom

Ak máte pocit suchej pokožky, zmiešajte lyžicu medu s lyžičkou olivového oleja a trochou citrónovej šťavy (tá skvelo rozjasňuje pokožku).

Zmes naneste na suché miesta a nechajte pôsobiť 20 minút. Nakoniec ju zotrite teplou hubkou.

 

5. Citrónovo-medová starostlivosť o pleť

Citróny sú bohaté na vitamín C a antioxidanty. Tiež obsahujú alfa hydroxykyseliny, ktoré dokážu exfoliovať.

Citrón rozrežte na polovicu a odstráňte semená. Na jednu z polovíc citrónu pridajte 1 lyžičku medu. Rozrezanou stranou si natrite celú tvár.

Nechajte pôsobiť 5 minút a opláchnite teplou vodou.

 

6. Lesklé vlasy vďaka medovým oplachom

Máte dve možnosti:

1) Lyžicu medu zmiešajte so štvrť litrom teplej vody. Po umytí šampónom vlasy opláchnite touto zmesou, nechajte hodinu pôsobiť, potom znova opláchnite.

2) Zmiešajte jednu až pol lyžičky medu s 5 šálkami teplej vody. Vlasy opláchnite a nechajte pôsobiť. Následne si ich vysušte a upravte ako zvyčajne.

 

7. Kleopatrin medovo-mliečny kúpeľ

Zmiešajte 1⁄4 šálky medu s 2 šálkami mlieka a niekoľkými kvapkami ľubovoľného esenciálneho oleja.

Zmes pridajte do horúceho kúpeľa a relaxujte.

 

8. Medový peeling

Tento peeling je vhodné aplikovať raz týždenne na zjemnenie a rozjasnenie pokožky.

2 lyžičky medu zmiešajte s 1 lyžičkou sódy bikarbóny a vmasírujte do pokožky. Zmes môžete použiť aj na peeling celého tela.

 

Vyskúšajte kozmetiku s obsahom medu

Má široké spektrum priaznivých použití v starostlivosti o pleť a vlasy. Hydratuje, čistí, lieči a zlepšuje celkový stav pokožky.

Objavte naše produkty